پرینت پرینت

بررسی کاربرد نانوزیست‌فناوری در دارورسانی

مرکز تحقیقات پروتئین دانشگاه شهید بهشتی کارگاه آموزشی تخصصی «کاربرد نانوزیست فناوری در دارورسانی» را در اردیبهشت‌ماه امسال برگزار می‌کند.

به گزارش واحد خبری مرکز هدایت زیست فناوری سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری آذربایجان شرقی، نانوزیست فناوری از جمله زمینه‌های درحال پیشرفت زیست فناوری و نانوفناوری است که به دلیل جنبه‌های جدید آن، مورد استقبال واقع شده است. از جمله موضوعات مورد توجه در زمینه نانوزیست فناوری، استفاده از حامل‌های زیستی به ‌ویژه پروتئینی و کربنی، در ابعاد نانو برای رسانش عوامل درمانی به منظور پیشرفت در درمان سرطان است.

با توجه به اینکه هم‌اکنون بیماری سرطان از جمله عوامل اصلی مرگ و میر در سطح جهان و در ایران است، آموزش و تحقیقات در این زمینه و پیشرفت دادن این سامانه‌ها به‌خصوص سامانه‌های پروتئینی برای درمان، ضرورت دو چندان می‌یابد.

از این رو مرکز تحقیقات پروتئین دانشگاه شهید بهشتی کارگاه یک ‌روزه‌ای با هدف آموزش تخصصی و بحث درباره چگونگی به ‌کارگیری و ساخت حامل‌های دارویی با استفاده از روش‌های مهندسی زیستی و نانوفناوری به‌منظور دارورسانی ایده‌آل به بافت تومور را برگزار می‌کند.

نانوزیست فناوری و کاربردهای آن، سازوکارهای رسانش دارو با استفاده از نانوحامل‌های دارورسان و نانوساختارهای کربنی، ویژگی‌ها و کاربرد آن در تشخیص، درمان و معرفی نانوذرات استفاده شده برای رسانش دارو با تمرکز بر نانوذرات پروتئینی از موضوعات مورد بحث در این کارگاه است.

این کارگاه در روز ۲۸ اردیبهشت ماه امسال در محل دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود.

منبع : ایسنا

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید